Továbbra is hibátlan az Olaj hazai mérlege

2017.12.09. 18:25:00

Ötödik hazai bajnoki mérkőzését is sikeresen abszolválta a szolnoki csapat a Tiszaligetben
NB I. "A", Alapszakasz - 10. forduló

Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 76-65 (21-13, 20-26, 24-10, 11-16)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1300 néző.
Játékvezetők: Cziffra Csaba, Minár László, Kulcsár Tibor.

SZOLNOK: Perry 17, Vojvoda 13/6, Ford 9/3, Milosevic 6/3, Tóth Á. 11.
Csere: Andric 12, Kovács P. 2, Phillip 2, Tóth Z. 4.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

KAPOSVÁR: Dunn 6/3, Evans 11/9, Ivosev 17/3, Hendlein 9/6, Spica 12.
Csere: Grebenár, Tóth 2, Baki 6/6, Bogdán 2.
Vezetőedző: Fekete Ádám.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 11-0, 6.p.: 15-3, 9.p.: 17-10, 10.p.: 21-13, 13.p.: 25-17, 15.p.: 29-19, 19.p.: 39-39, 20.p.: 41-39, 23.p.: 44-43, 28.p.: 61-43, 30.p.: 65-49, 33.p.: 65-52, 36.p.: 72-55, 39.p.: 76-62.

11-0 állt ez eredményjelzőn, amikor a kaposváriak megérkeztek a mérkőzésbe. Ekkor találta meg azt a csapatát Fekete Ádám, amelyik fel tudta venni a versenyt az Olajjal. Elsősorban magas embereik révén tudtak faragni hátrányukon, de az első negyed végén így is magabiztosan vezetett a házigazda.

A második negyedben megváltozott a játék képe. A hazai gépezet egy kicsit lelassult, a látogatók pedig elkezdtek pontosabban támadni. Megközelítették az Olajt, de a vezetést átvenni nem tudták, viszont látótávolságon belül voltak, a félidőben 41-39 volt az állás.

A térfélcsere után minden a helyére került. Az első félidőben kettő pontot dobó Vojvoda Dávid megtalálta a gyűrűbe vezető utat és vezetésével újra nagy lett a hazai előny, 14 ponttal nyerte meg a harmadik 10 percet a trónkövetelő.

A negyedik negyed ezek után gyakorlatilag csak formalitás volt, főként úgy, hogy a KKK támadásban rossz döntéseket hozott, gyakorlatilag csak egyéni megmozdulásokra alapoztak. A Szolnoknak az is belefért, hogy a negyedik tíz percet 5 ponttal elveszítse, hiszen így is sem fenyegette semmi a sikerét.

Dragan Aleksic: Nehéz héten vagyunk túl, hiszen FIBA Európa Cup-meccsen Nyizsnyij Novgorodban jártunk. Több olyan játékosunk is van, aki kisebb sérüléssel bajlódik, mellettük Polyák László betegség miatt most nem is tudta vállalni a játékot. A védekezésünk mindenképp jó volt, támadásban akadtak hiányosságaink, de ez annak is betudható, hogy nem voltunk elég frissek. Készülünk a további mérkőzésekre, köztük a Falco elleni rangadóra, illetve a nemzetközi találkozókra.

Fekete Ádám: Nehéz időszakon vagyunk túl, hiszen a hazai meccseink sem úgy sikerültek, ahogy el lehetett volna várni. Több sérült játékosunk is van. A védekezésünkkel különösebb baj nem volt, ellenben támadásban többször is rossz döntéseket hoztunk, a küzdőszellemmel azonban elégedett vagyok.
Küzdelmes mérkőzést nyert meg Kecskeméten a Szolnok 2018. 01. 20.
Kecskeméti esti derby 2018. 01. 19.
Szoros mérkőzésen győzött az Olaj Sopronban 2018. 01. 14.
Akár veszélyes is lehet 2018. 01. 12.
Indul a második kör 2018. 01. 05.
Győzelemmel búcsúzott az óévtől az Olaj 2017. 12. 28.
Két ünnep közt Egerszegen 2017. 12. 27.
Nagykülönbségű Olaj-győzelem a Debrecen ellen 2017. 12. 23.
Kosárkarácsony után DEAC 2017. 12. 22.
Olaj-vereség Szombathelyen 2017. 12. 15.
Falco-Olaj rangadó Szombathelyen 2017. 12. 15.
Szombaton a Kaposvár csapata vendégeskedik a Tiszaligetben 2017. 12. 08.
A harmadik fordulóból elhalasztott meccsét pótolta az Olaj 2017. 12. 01.
Most a Kecskemét jön 2017. 11. 30.
Egylabdás meccsen veszített az Olaj 2017. 11. 19.
Piros-feketék rangadója 2017. 11. 17.
Tovább őrzi veretlenségét az Olaj a bajnokságban 2017. 11. 11.
Közlemény 2017. 11. 10.
Szombaton Budapesten vendégszerepel az Olaj 2017. 11. 10.
Továbbra is a veretlenül a tabella élén az Olaj 2017. 11. 04.
Megyei (talán) rangadó 2017. 11. 03.
A bajnok otthonában győzött a Szolnok 2017. 10. 27.
Újabb Olaj-győzelem a Tiszaligetben 2017. 10. 21.
Az ötödik fordulóban a Paks csapata érkezik a Tiszaligetbe 2017. 10. 20.
Egypontos Olaj-győzelem Szegeden 2017. 10. 14.
Szombaton este Szegeden lép pályára az Olaj 2017. 10. 13.
Az Olaj végig a kezében tartotta a mérkőzést 2017. 10. 07.
Az első hazai bajnoki jön 2017. 10. 06.
Magabiztos Olaj-siker a bajnoki nyitányon 2017. 09. 30.
Pécsen kezdődik számunkra a bajnokság 2017. 09. 29.
Kezdődik a nyolcvanhatodik! 2017. 09. 29.
Elkapni a törököket! 2017. 09. 19.
Nyilvános edzést és szurkolói ankétot tartott a Szolnoki Olaj KK 2017. 09. 17.
Győzelem Nagyváradon 2017. 09. 14.
Hogy a szurkoló boldog legyen 2017. 09. 08.
Ismerkedési est 2017. 09. 07.
Hétfőn megkezdődik a bérletek árusítása 2017. 08. 29.
A Ligetben készül az Olaj 2017. 08. 18.
NB I. 'A', Szolnoki Olaj - Jászberény 85-58 NB I. 'A', Szolnoki Olaj - Jászberény 85-58
Europe Cup, Szolnoki Olaj - Nizhny Novgorod 97-71 Europe Cup, Szolnoki Olaj - Nizhny Novgorod 97-71
NB I. 'A', Szolnoki Olaj - Atomerőmű 91-86 NB I. 'A', Szolnoki Olaj - Atomerőmű 91-86
Europe Cup, Szolnoki Olaj - Karposh Sokoli 94-73 Europe Cup, Szolnoki Olaj - Karposh Sokoli 94-73
NB I. 'A', Szolnoki Olaj - Sopron 86-64 NB I. 'A', Szolnoki Olaj - Sopron 86-64